Dla Kibica

Arena Lublin pomieści ponad 15 tysięcy widzów, z czego na trybunach przygotowano prawie 15 300 numerowanych miejsc siedzących, z wydzielonym sektorem VIP na 330 miejsc oraz dodatkowo miejsca dla mediów. Na poziomie pierwszego rzędu sektora I znajduje się 18 stanowisk dla kibiców na wózkach inwalidzkich wraz z miejscami dla opiekunów.

Stadion Miejski Arena Lublin jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo.Na poziomie pierwszego sektora I znajduje się 18 stanowisk dla kibiców na wózkach inwalidzkich wraz z miejscami dla opiekunów. Osoby niepełnosprawne mogą korzystać z 6 łazienek dedykowanych dla nich oraz ze specjalnego bufetu gastronomicznego z szeroką ladą, pod którą można wjechać wózkiem.

Na stadionie znajdują się dwie szatnie przystosowane dla niepełnosprawnych zawodników. Boisko treningowe z nawierzchnią syntetyczną (BTS) ma na tyle wzmacniane podłoże, iż możliwe jest rozgrywanie na nim zawodów sportowych osób poruszającychsie na wózkach inwalidzkich.

Nasz stadion przystosowany jest również dla osób słabowidzących i niedowidzących. Na stadionie znajdują się specjalne udogodnienia. do których zaliczamy odpowiednio przystosowaną sygnalizację wzrokową sektorów i pomieszczeń na stadionie (duże znaki graficzne o kontrastowych kolorach – żółte napisy na czarnym tle) oraz schody, których kolor i faktura sygnalizuje ich początek i koniec.

Parking

Stanowiska postojowe dla samochodów użytkowanych przez osoby niepełnosprawne mają szerokość 3,6 m i długość 5 m. Miejsca takie mają dogodną lokalizację (są wyznaczone najbliżej głównego wejścia na trubuny), dobrze oznakowane (oznaczenie poziome i pionowe), a zatoczka i chodnik są antypoślizgowe i mają gładką powierzchnię, bez wysokich krawężników.
Wszystkie pomieszczenia przystosowaliśmy zgodnie z zapisami Prawa Budowlanego, rozporządzeniem Ministra Infrastruktury oraz po konsultacjach z osobami niepełnosprawnymi./

Parking pod Areną Lublin zajmuje powierzchnię 14 000 m2, mieszcząc 1040 miejsc parkingowych. Przy Arenie Lublin są przygotowane również dwa parkingi dla rowerów, które pomieszczą 100 pojazdów.