Dla kibica

Na Arenę Lublin można dojechać komunikacją miejską, kolejową, autokarową, lub autem. Z dworca PKP Lublin Główny i PKS Metropolitarny najlepiej dojść pieszo. Oba znajdują się w odległości 1 km od obiektu.

Na trybunach Areny Lublin może jednorazowo zasiąść 15243 widzów, w tym kibice na wózkach inwalidzkich wraz z opiekunami. Parking mieści 1040 aut. Stadion podzielony jest na sektory z oddzielnymi wejściami. Dodatkowo zostały wyznaczone miejsca VIP oraz dla mediów.

Dojazd autobusem MPK, przystanki: Arena Lublin 03, 04 i 05.

Arena Lublin pomieści ponad 15 tysięcy widzów, z czego na trybunach przygotowano prawie 15 300 numerowanych miejsc siedzących, z wydzielonym sektorem VIP na 330 miejsc oraz dodatkowo miejsca dla mediów. Na poziomie pierwszego rzędu sektora I znajduje się 18 stanowisk dla kibiców na wózkach inwalidzkich wraz z miejscami dla opiekunów.

Arena Lublin jest w pełni przystosowana dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Na poziomie pierwszego sektora znajduje się 18 stanowisk dla kibiców na wózkach inwalidzkich wraz z miejscami dla opiekunów. Osoby niepełnosprawne mogą korzystać z dedykowanych 6 łazienek oraz ze specjalnego bufetu gastronomicznego z szeroką ladą, pod którą można wjechać wózkiem.

Na stadionie znajdują się dwie szatnie przystosowane dla zawodników z niepełnosprawnościami. Na boisku treningowym ze wzmocnioną nawierzchnią syntetyczną (BTS), możliwe jest rozgrywanie zawodów sportowych osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Stadion przystosowany jest również dla osób słabowidzących i niedowidzących. Znajdują się tu specjalne udogodnienia, jak odpowiednio przystosowana sygnalizacja wzrokowa sektorów i pomieszczeń na stadionie (duże znaki graficzne o kontrastowych kolorach – żółte napisy na czarnym tle) oraz schody, których kolor i faktura sygnalizuje ich początek oraz koniec.

Parking pod Areną Lublin zajmuje powierzchnię 14 000 m2. W części ogólnodostępnej mieści się 815 aut a w strefie VIP 215. Przy Arenie Lublin są przygotowane również dwa parkingi dla rowerów, które pomieszczą 100 pojazdów.

Pierwsza godzina postoju samochodu osobowego kosztuje 2,00 zł, druga – 2,20 zł, trzecia – 2,60 zł, kolejna – 2,00 zł.

Pierwsza godzina postoju autokaru – 10,00 zł, druga – 11,00 zł, trzecia – 13,00 zł, kolejna – 10,00 zł. Bilet 30-dniowy – 160,00 zł.

W parkomatach istnieje możliwość płatności kartą oraz bilonem, a także za pomocą aplikacji mobilnej ePARK.

Stanowiska postojowe dla samochodów użytkowanych przez osoby z niepełnosprawnością mają szerokość 3,6 m i długość 5 m oraz dogodną lokalizację (są wyznaczone najbliżej głównego wejścia na trybuny), są dobrze oznakowane (oznaczenie poziome i pionowe). Zatoczka i chodnik mają antypoślizgowe i gładkie nawierzchnie, bez wysokich krawężników.