FilmMOSiRowe Seanse

W letni, czwartkowy wieczór zapraszamy na niezwykły, biograficzny seans piłkarsko-filmowy.
Czy jest lepsze miejsce na film o legendzie piłki nożnej niż stadion piłkarski? Arena Lublin
w ten magiczny wieczór przekształci się w ogromną salę kinową… Wyjątkowo na murawę „wybiegnie” kinowy ekran, a zasiadając na trybunie VIP zagłębisz się w filmową opowieść o jednym z najsłynniejszych piłkarzy.

Reżyseria: Asif Kapadia
biografia, dokument
Czas trwania: 130 min.
Wielka Brytania 2019
Film przeznaczony dla widzów od 12 roku życia
 
Finał niezwykłej trylogii nagrodzonego Oscarem reżysera filmów „Amy” i „Senna” – ostatnia część fascynującej opowieści o ikonach popkultury, sławie i fatum.

„Hipnotyzujący jak talent Diego i emocjonujący jak jego życie. Nie można było wymarzyć sobie lepszego finału trylogii Asifa Kapadii”.

Phil de Semlyen, Time Out

„Porywające spojrzenie na epicką podróż, jaką było życie Diego Maradony”.

Eric Kohn, Indiewire

Młody, niezwykle utalentowany chłopak zostaje ściągnięty do włoskiego klubu Napoli. Trafia w sam środek neapolitańskiego kotła: mafijnych rozgrywek, sukcesów, uwielbienia i skandali. Jego geniusz i charyzma wkrótce robią z Napoli najlepszą drużynę świata. W mieście, w którym piłka to religia, Maradona staje się świętym. Na boisku dokonuje cudów, ale gdy gasną światła, wszystko wymyka się spod kontroli. Diego nie potrafi udźwignąć swojej sławy, a miasto, które zrobiło z niego boga, z dnia na dzień staje się jego przekleństwem.

Na film zaprasza MOSiR Lublin oraz Fundacja Nowa Aleksandria popularyzująca przedsięwzięcia z dziedziny kultury i sztuki.

Czwartkowy letni wieczór, relaks w basenie, a do tego najlepsze kultowe kino i… ławica zmutowanych, krwiożerczych piranii! Jesteście ciekawi, co czai się w wodnej głębi?
W wodach basenu olimpijskiego Aqua Lublin czeka was prawdziwy „animal attack”!

Reżyseria: Joe Dante
komedia, horror, SF
Czas trwania: 94 min.
USA 1978
Film przeznaczony dla widzów od 18 roku życia

W okolicach Lost River Lake ginie dwójka nastolatków. Na poszukiwania wyruszają Maggie i Paul. Po drodze natrafiają na pozornie opuszczone laboratoria wojskowe… pozornie, gdyż został w nich dr Robert Hoak, który w ramach tajnego rządowego projektu opatrzonego kryptonimem Razorteeth, na potrzeby wojny w Wietnamie zajmował się hodowlą zmutowanych piranii. Teraz samotnie kontynuuje swoją pracę. Niestety piranie przypadkowo trafiają do jeziora, gdzie otwarto właśnie letni obóz dla dzieci…

Na jedyny taki seans filmu „Pirania” w reżyserii Joe Dantego zapraszają ci, którzy na aktywnym wypoczynku, dobrej rozrywce i świetnym kinie znają się najlepiej: MOSiR Lublin oraz Splat!FilmFest – International Fantastic Film Festival – największy w Polsce festiwal horroru, fantastyki i kina gatunkowego.