Lubelski Duathlon

Wydarzenie odbywa się na stoku przy hali Globus im. Tomasza Wójtowicza. Łączy dwie najbardziej popularne dyscypliny sportowe: bieganie i kolarstwo. Ten rodzaj dwuboju cieszy się ogromnym zainteresowaniem aktywnych osób, a także pozwala sprawdzić się w wymagających zawodach. Zawody zostaną rozegrane w formule cross country, czyli zmagań w terenie z dużymi – jak na miasto – przewyższeniami, co jest bardziej widowiskowe niż zawody uliczne. W rywalizacji uczestniczą zarówno dorośli, jak i – na odpowiednio krótszych dystansach – dzieci. Start w duathlonie zawsze jest niezapomnianą przygodą.

Termin: 27 sierpnia 2023r. (niedziela)

HARMONOGRAM WYDARZENIA

10:00 – wspomnienie i bieg pamięci dla Jurka

10:30 – start 3. Lubelskiego Duathlonu im. Jerzego Hillera

ok 12:30 – dekoracja zwycięzców duathlonu

13:00 – 14:15 – starty 3. Lubelskiego Duathlonu im. Jerzego Hillera JUNIOR

ok. 14:30 dekoracja zwycięzców duathlonu junior

15:00 – zakończenie zawodów

3. Lubelski Duathlon im. Jerzego Hillera

Duathlon JUNIOR

Jerzy Hiller (26.12.1947 – 26.12.2022) – zawodnik, trener, sędzia lekkoatletyczny, nauczyciel wychowania – fizycznego, kierownik sekcji biegów na orientację w AZS UMCS Lublin, triathlonista, biegacz, członek Lubelskiego Stowarzyszenia Biegowego oraz Lubelskiej Grupy Triathlonu. Dla lubelskiego środowiska lekkoatletycznego po prostu i aż PRZYJACIEL zawsze oddany lubelskiemu sportowi.

Na każdym kroku wykazywałeś się pełnym profesjonalizmem, uśmiechem i życzliwością. Każdemu służyłeś dobrą radą, wsparciem, pomocą. Prowadziłeś bardzo aktywny tryb życia, organizując i uczestnicząc w wiele wydarzeniach sportowych. Mogliśmy spotkać Cię niemal na wszystkich zawodach lekkoatletycznych oraz imprezach biegowych w Lublinie. Pokazałeś, że wiek nie stanowi bariery do uprawiania sportu.

Zamiast świętować Twoje, 75 urodziny, przyszło nam się z Tobą pożegnać.

Dzisiaj miałeś być z nami. Stając na starcie 3. Lubelskiego Duathlonu Twojego imienia mamy nadzieję, że pamięć o Tobie pozostanie na zawsze w lubelskim środowisku sportowym.

Masz pytanie? Napisz do nas: biegnijlublin@mosir.lublin.pl