Basen olimpijski

Pierwsza i jedyna na Lubelszczyźnie kryta pływalnia o wymiarach olimpijskich (25 x 51,3 m) i głębokości 3,9 m. Dzięki specjalnym przegrodom można ją podzielić nawet na cztery mniejsze części, które mogą służyć do prowadzenia zajęć nauki pływania, czy aquafitnessu. Podział pozwala również na rozgrywanie zawodów pływackich na krótkich i długich dystansach, rozgrywek piłki wodnej czy siatkowej na pełnowymiarowym boisku oraz np. pływania artystycznego. Basen jest wyposażony w tzw. zatapialny pomost, który umożliwia zmienianie jego głębokości, co daje możliwość lepszego wykorzystania obiektu.
Sportowcy mogą korzystać z własnego pełnego zaplecza zawodniczego i nie muszą wchodzić do strefy klienta Aqua. Do dyspozycji zawodników jest m.in. siłownia i sauna. Na zaawansowanych pływaków czeka do wynajęcia treningowy tunel przeciwprądowy, gdzie prędkość przepływu wody jest regulowana od 1 do 2 m/s.
Na terenie obiektu znajduje się wypożyczalnia sprzętu do organizacji zawodów (m.in. monitory, urządzenia do pomiaru czasu, telebim) oraz indywidualnego dla zawodników (m.in. podwodne profesjonalne kamery, urządzenia do pomiaru parametrów wydolnościowych itd.)
Wokół niecki znajdują się trybuny na 2 100. widzów.