O Stadionie

Stadion Lekkoatletyczny przy Al. Zygmuntowskich to kompleksowy obiekt zarówno do rozgrywania zawodów lekkoatletycznych w randze mistrzowskiej, jak i do codziennego treningu, przygotowania sportowego i rekreacji. Daje możliwość uprawiania różnego rodzaju konkurencji: biegów krótko- i długodystansowych, rzutów młotem, dyskiem, oszczepem, pchnięcia kulą, skoku w dal, wzwyż, o tyczce oraz wielobojów lekkoatletycznych. Bardzo go sobie cenią zawodowi sportowcy, bo osiągają tu znakomite wyniki.

Stadion posiada certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (klasa III A), co umożliwia uzyskanie licencji na organizację imprez sportowych takich jak Mistrzostwa Polski Juniorów, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Drużynowe Mistrzostwa Polski oraz mityngów międzynarodowych.
Obiekt położony jest w centrum miasta, został zbudowany w ubiegłym wieku, ale w latach 2016-2017 przeszedł gruntowną modernizację. Stanowi nowoczesną bazę treningową dla wychowanków lubelskich klubów sportowych m.in. olimpijczyków z AZS UMCS oraz mieszkańców. Był już kilkukrotnie gospodarzem Akademickich Mistrzostw w Lekkiej Atletyce.
Stadion jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.