O Stadionie

Stadion Lekkoatletyczny to kompleksowy obiekt zarówno do rozgrywania zawodów lekkoatletycznych w randze mistrzowskiej, jak i dla codziennego treningu i przygotowania sportowego. Stadion posiada certyfikat PZLA klasa III A.

Płyta stadionu składa się z 400-metrowej bieżni podzielonej na 8 torów o nawierzchni syntetycznej typu “fullpur”, dwukierunkowej skoczni do skoku w dal i trójskoku o nawierzchni syntetycznej, dwóch rzutni do rzutu oszczepem, dwóch skoczni do skoku wzwyż, dwóch skoczni do skoku o tyczce, rzutni do rzutu dyskiem i młotem, dwóch rzutni do pchnięcia kulą.

Obiekt jest wyposażony w pełną infrastrukturę i sprzęt niezbędny do organizacji zawodów.

Z płytą stadionu połączona jest także strefa do rozgrzewki, a pod mieszczącymi 1,4 tys. widzów trybunami znajduje się kompletne zaplecze szatniowe i techniczne.

Budynek techniczny to zaplecze stadionu połączone z trybuną główną o łącznej powierzchni użytkowej 1 494 m2. Na pierwszej kondygnacji znajdują się zespoły szatniowo-sanitarne, sanitariaty, pokój badań antydopingowych, szatnie sędziów, pokoje klubowe, pomieszczenia odnowy biologicznej, pokój pierwszej pomocy, biuro zawodów, pomieszczenia gospodarcze. Druga kondygnacja to 3 przeszklone pomieszczenia zlokalizowane nad trybunami przeznaczone dla DJ, spikera i RTV, sędziów i biura zawodów albo VIP room-u.

Obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.