O zajęciach fitness

Fit Sztangi
to łatwiejsza wersja treningu siłowego, który dedykowany jest przede wszystkim osobom początkującym. Zajęcia odbywają się z instruktorem i prowadzone są do dynamicznej muzyki, która nadaje rytm ćwiczeniom. Trening polega na wykonywaniu popularnych ćwiczeń z obciążeniem przysiadów ze sztangą, wyciskania sztangi w staniu, w leżeniu itd.) według pokazywanej przez instruktora choreografii. Sekwencje ruchów są układane tak, aby po kolei wzmacniać wszystkie partie ciała. Szczególny nacisk kładziony jest na uda, pośladki, ramiona i barki. Godzinne zajęcia pozwalają spalić ok. 400-800 kcal w zależności od wybranego obciążenia i indywidualnych parametrów.
Na zajęcia Fit Sztangi zapraszamy w każdy poniedziałek o godz. 18:30.

Zdrowy kręgosłup
to zajęcia polecane dla każdego bez względu na wiek czy poziom aktywności fizycznej. Osobom, którym doskwierają bóle kręgosłupa, zajęcia te pomogą w zmniejszeniu nacisku na kręgi, ból zostanie zredukowany, a przykurczone grupy mięśniowe – rozciągnięte i rozluźnione. Ponadto odpowiednio dobrane ćwiczenia wzmocnią mięśnie pośladków, brzucha i pleców. Dla osób zdrowych, które prowadzą siedzący tryb życia, korzyścią będzie wzmocnienie szkieletu mięśniowego, poprawa sylwetki ciała oraz samopoczucia. Na zajęcia Zdrowy Kręgosłup zapraszamy w każdy poniedziałek o godz. 19:30

Cross trening
to uniwersalny program treningowy, który polega na wykonywaniu ćwiczeń angażujących wszystkie partie ciała. Stanowi połączenie ćwiczeń z ciężarem własnego ciała oraz ćwiczeń z odpowiednio dopasowanym ciężarem, które stopniowo można zwiększać w celu progresji. Cross trening składa się z elementów cardio oraz treningu siłowego, dlatego holistycznie wpływa na samopoczucie i jednocześnie kształtuje sylwetkę. Definicja głosi, że crosstrening, zwany też treningiem przekrojowym, jest formą treningu sportowego, polegającego na praktykowaniu kilku dyscyplin sportu lub różnorodnych ćwiczeń w celu wszechstronnego rozwoju zawodnika. Dzięki temu można odnotować wiele korzyści w związku z metodą cross treningu.
Na cross trening zapraszamy we wtorki o godz. 19:00, czwartki o godz. 19:30 i soboty o godz. 10:00

GRAFIK ZAJĘĆ FITNESS