Informacje

Lublin Tętni Dobrem – #biegnijlublin i RCKiK w Lublinie łączą siły!

Z przyjemnością informujemy, że MOSiR Lublin i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie po długich i efektywnych rozmowach podjęli współpracę, a jej wynikiem będzie wyjątkowe wydarzenie sportowo – rekreacyjne.

16 czerwca 2024 r. zapraszamy na Stadion Lekkoatletyczny na wyjątkowe wydarzenie pn. Lublin Tętni Dobrem, podczas którego odbędzie się pierwszy bieg promujący honorowe krwiodawstwo. Stadion Lekkoatletyczny zamieni się na tętniące dobrem miasteczko, gdzie na wszystkich uczestników będą czekać sportowe animacje, stoiska tematyczne oraz potężna dawka wiedzy na temat idei krwiodawstwa – jej promocja i budowanie świadomości, jak ważne jest oddawanie krwi i jej składników. Głównym elementem wydarzenia będzie 1. Bieg Krwiodawcy na dystansie 4500 m dla dorosłych oraz biegi dla dzieci – na które rozpoczniemy zapisy na około 3 tygodnie przed planowanym terminem wydarzenia.

Jedno jest pewne, to będzie dzień pełen pozytywnej energii i aktywnej zabawy dla każdego. Bo łączy nas krew, która ratuje życie!